Sıkıştırma etkinleştirin Görüntüleri optimize ?

PNT Nuke ve Php Nuke Hakkındaki İp Uçları

Moderatör: Moderatörler

Sıkıştırma etkinleştirin Görüntüleri optimize ?

Mesajgönderen yemlihan1 » 2013/08/02 - 04:20

s.a
arkadaslar benim sitemde boyle sorunlar var nettedten arastirdim ama bir turlu cozemedim bunlarin acil olarak giderilmesi lazim nasil yapabilirim
googlenin site performansini daha iyi gormesi icin sartmis
ben bir kac ornek verdim altta

Sıkıştırma etkinleştirin
Gzip veya deflate ile kaynakları sıkıştırma ağ üzerinden gönderilen bayt sayısını azaltabilir.
Daha fazla bilgi edinin
Gzip ile aşağıdaki kaynaklara Sıkıştırma 76.5KiB (% 66 azalma), aktarım boyutunu azaltabilir.
Http://www.altunelma.com/css/slide18/jquery.js Sıkıştırma 46.5KiB (% 65 azalma) kurtarabilir.

Görüntüleri optimize
Düzgün biçimlendirme ve görüntüleri sıkıştırarak veri birçok bayt kaydedebilirsiniz.
Daha fazla bilgi edinin
Aşağıdaki görüntüleri optimize 128.6KiB (% 18 azalma), boyutlarını azaltabilir.
Kayıpsız http://www.altunelma.com/modules/News/h ... 323917.jpg sıkıştırarak 35KiB (% 19 azalma) kurtarabilir.

Önbelleğe alma Kaldıraç tarayıcı
Statik kaynaklar için HTTP başlıklarını bir son kullanma tarihi veya en fazla yaş ayarlanması ağ üzerinden yerel disk daha önce indirilen kaynakları yüklemek yerine için tarayıcı bildirir.
Daha fazla bilgi edinin
Aşağıdaki önbelleklenebilir kaynaklar kısa bir tazelik kullanım ömrüne sahiptir. Aşağıdaki kaynaklar için gelecekte bir son kullanma en az bir hafta belirtin:
http://altunelma.com/themes/pnt_mavi/style/style.css (son belirtilmemiş)

Yukarıda kat içeriğinde dış işlemek-engelleme JavaScript ve CSS ortadan kaldırın
Sayfanız 4 engelleme komut dosyası kaynakları ve 4 engelleme CSS kaynaklara sahiptir.
Daha fazla bilgi edinin
JavaScript işlemek-engelleme kaldırın:
http://www.altunelma.com/themes/pnt_mav ... /script.js
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1

Re: Sıkıştırma etkinleştirin Görüntüleri optimize ?

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/08/03 - 01:34

bu bir sorun değil iyileştirme çalışmalarıdır
bu tarz işlemlerde size tavsiyem şu olabilir

örnek olarak siz css sıkıştırması yapmak istiyorsunuz googleye bununla ilgili arama yaparsanız karşınıza çok döküman çıkacaktır orada verilen bilgileri bütün css dosyalarınıza uygulamanız gerekir aynı işlem js ve diğerleri için geçerli bu iş uzun ve yorucu bir uygulama o yüzden mutlaka yedek alarak çalışınız
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 94

Mesajgönderen yemlihan1 » 2013/08/03 - 04:54

dediginiz gibi internetten arastirdim ama bir turlu yapamadim .
nette buldugum kodlari hateccess e yukluyorum site acilmiyor hata veriyor.eger sizde varsa kodlar paylasirmisiniz.
bu sitenin degerini olctum cok super cikiyor hic bir sorun vermiyor .
bu adrese http://developers.google.com/ a adresi giriyoruz o sorunlu css leri resimleri yuklemeleri gecikmeleri tek tek gosteriyor . benim sitede baya bir var yuzde 50 iyilestirme yapmam gerekiyor lutfen yardim.
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen Sonsuzluk » 2013/08/03 - 09:35

bu sitede herhangi bir sıkıştırma çalıştırması kullanmadım

sizin sitenizde hataya sebep olan belki kullandığınız modüllerdir yani gerekli gereksiz birden fazla modül varsa ve bunların kodlamasında hatalar yapıldıysa bu yüzden böyle bir sorun olabilir...
Tarih Hayal Edenleri Değil,Gerçekleştirenleri Yazar !

NOT : Özel mesajla veya farklı yollar ile bana verdiğiniz admin paneli, ftp, phpmyadmin, cpanel, pleskpanel, direckpanel (v.b.) gibi size özel yerlerin kullanıcı adı ve şifrelerini ben sorunu çözüp size teslim ettikten sonra lütfen değiştirin. Aksi taktirde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.
Administrator
Kullanıcı avatarı
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 94

Dön İp Uçları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir